AKTUALNOŚCI

100 młodych piłkarzy rywalizowało w I KARNAWAŁOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. FRYDERYKA CHOPINA W MAŁKINI GÓRNEJ

13 stycznia 2018 roku po raz pierwszy odbyła się impreza, w której rywalizowało 8 drużyn rocznika 2007 i młodsi. Nasze spotkanie miało na celu integrację i dobrą i wspólną sportową zabawę.  Uczniowie z klasy sportowej po raz pierwszy brali udział w takim turnieju, ale trzeba przyznać, że dzielnie walczyli.

plakaturniej

Mikołajki to święto, które celebruje się  w szkołach. Wielu uczniów czeka na nie z utęsknieniem przez cały rok.  W naszej szkole w ten wyjątkowy dzień, nie mogło zabraknąć Mikołaja, który odwiedzał uczniów i wręczał im upominki. Był wielką atrakcją szczególnie dla najmłodszych dzieci.

To już 14 Spotkanie Mikołajkowe z wychowankami Ośrodka w Zuzeli w Małkińskiej Dwójce.6 grudnia  2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina odbyły się kolejne Mikołajki, dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. Na to spotkanie zostały też zaproszone dzieci z naszej gminy, które nie chodzą do ośrodka w Zuzeli. Łącznie zostało rozdanych 46 paczek. 

Godzina Kodowania to inicjatywa edukacyjna rozpowszechniana i obchodzona na całym świecie w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. W tym roku trwała od 4 do 10 grudnia 2017r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 również przyłączyli się do tej kampanii. Klasy nauczania początkowego kodowały bez komputera malując zaszyfrowane postaci świąteczne, które wymagały właściwego zaznaczenia i zamalowywania kratek. Klasy IV-VI i gimnazjum do kodowania wykorzystały komputery i stronę code.org, gdzie rozwiązywały zadania dla różnych grup wiekowych.

Dnia 28 listopada, klasy VIa i VIb pod opieką p. Joanny Zaręba, p. Adama Koch oraz p. Małgosi Kalata wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na dobry początek, obejrzeliśmy najnowszą, polską produkcję ,,Listy do M3”. Film często wywoływał śmiech swoją zabawną fabułą. Jego bohaterowie pokazują świetność miłości, bez względu na wiek. „Listy do M” w przyjemny sposób rozbudziły w nas świąteczny nastrój.

9 i 10 grudnia 2017r był bardzo pracowitym weekendem dla Zarządu UKS „Dwójka” Małkinia Górna, obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, rodziców dzieci biorących udział oraz bohaterek III Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej czyli dziewcząt z rocznika 2007 i młodsze pierwszego dnia oraz 2002 i młodsze drugiego dnia imprezy.  W sobotę, swój pierwszy występ,  zaliczyły dziewczynki z klasy IV c czyli sportowej z naszej szkoły.

Jeszcze nie opadły emocje turnieju mikołajkowego a nasze dziewczęta i chłopcy stanęli w szranki rywalizacji powiatowej. 11 grudnia 2017r. na naszej sali odbyły się zawody powiatowe w piłkę ręczną z kalendarza XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej szczebla powiatowego. Do imprezy zgłosiło akces pięć zespołów chłopców oraz trzy zespoły dziewcząt. Impreza była dość długa ze względu na, w sumie, na rozegranie 13 meczów.

5 grudnia 2017 roku delegacja uczniów z panem dyrektorem Marcinem Wojciechowskim uczciła pamięć patrona naszego gimnazjum Marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji 150 rocznicy urodzin. Uczniowie zapalili znicz pod pomnikiem  tego wielkiego Polaka. W ten sposób oddali hołd marszałkowi, którego postawy patriotyczne mogą być wzorem dla wszystkich Polaków.

                                                  Nikodem Przywoźny, redaktor „Dwójeczki” 

W dniach 4 i 5 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się loteria pluszaków. Zorganizowali ją uczniowie klasy IV, pomagali  dziennikarze „Dwójeczki”. Wszystkie zebrane środki są przeznaczone  dla 4- letniej Lenki Michalak, która choruje na białaczkę. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice, szczególnie mama Kuby Zawiszy z klasy IVa, która organizowała zbiórkę maskotek, przywoziła je do szkoły i cały czas służyła pomocą. 

kodowanie

17 listopada 2017 roku, w piątek po lekcjach, grupa chłopców z klasy 7b pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Więckowskiej,  zaopatrzonych w grabie, szczotki, taczkę, łopaty i rękawice ochronne, wyruszyła na posesję pani Małgorzaty i jej mamy, aby zagrabić w ogrodzie jesienne liście i pozamiatać chodnik wokół ogrodzenia. Chłopcy uporali się z tym zadaniem sprawnie i szybko, a nagrodą były pyszne cukierki. Ekipa wolontariuszy była z siebie bardzo zadowolona, bo w drodze powrotnej raźnie śpiewali pieśń legionową „My, pierwsza brygada”. Bardzo trafny repertuar … Chłopcom życzymy dalszego zapału i chęci niesienia pomocy potrzebującym!

15.11.2017r. w naszej szkole odbył się kolejny „kiermasz ciasteczkowy”. Tym razem dochód ze sprzedaży przeznaczono na rehabilitację naszego kolegi z klasy, Kuby Socika, cierpiącego na zanik mięśni. Łącznie uzbierano 1080 zł. Nad całością czuwały panie: Anna Brzózka i Marzena Rolek, a sprzedażą zajęli się uczniowie klasy IIIb gimnazjum. Każdy, kto kupił choć kawałeczek ciasta przyczynił się do osiągnięcia szczytnego celu, jakim jest godne życie Kuby.

Dnia 15 listopada uczniowie  klasy Ia, Ib, Ic pod opieką p. B. Starzyńskiej. p. I. Krawczyk i p. A. Kukla wybrali się  do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Celem tej wizyty było obejrzenie spektaklu pt: ,, Miś Tymoteusz”. Bajka ta, to jednaz najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii dla dzieci napisana przez Jana Wilkowskiego, mówiąca o przyjaźni, odpowiedzialności, i poszukiwaniu zrozumienia. Uczniowie poznali  tytułowego  Misia Tymoteusza, jego tatę  i uroczego bezdomnego pieska Psiuncia.

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki z kokardką czy w kubraczku? Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodzinyW naszej bibliotece Dzień Misia obchodziliśmy w piątek. Z tej okazji panie przygotowały wystawkę książek, których bohaterem jest Miś.

W dniu 21 listopada grupa uczniów klas IVa i IVb biorąca udział w projekcie „Zostań wolontariuszem” i redaktorzy „Dwójeczki” odwiedzili wychowanków Ośrodka w Zuzeli. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez wychowanków i wychowawców tam pracujących. Wraz z uczniami pojechały panie Barbara Siwek i Monika Kulesza. Na sali gimnastycznej każda klasa pokazywała swoje talenty, przedstawiała się. Wystąpił też zespół Marzyciele, który ma na swoim koncie wiele nagród. Nasi uczniowie zawieźli słodycze, którymi poczęstowali wychowanków.

We wtorek, 21 listopada w Komorowie, odbył się XV Konkurs Recytatorski dla dzieci „Ocalić od zapomnienia...”.  Celem konkursu, który poświęcony był twórczości Jana Brzechwy, była popularyzacja polskiej literatury dziecięcej. Z klas I-III naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Bujakowska, Maria Perzan oraz Wiktoria Rostkowska.