AKTUALNOŚCI

W dniach 4 i 5 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się loteria pluszaków. Zorganizowali ją uczniowie klasy IV, pomagali  dziennikarze „Dwójeczki”. Wszystkie zebrane środki są przeznaczone  dla 4- letniej Lenki Michalak, która choruje na białaczkę. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice, szczególnie mama Kuby Zawiszy z klasy IVa, która organizowała zbiórkę maskotek, przywoziła je do szkoły i cały czas służyła pomocą. 

Na przerwach między lekcjami społeczność szkolna mogła wybierać, a następnie kupować miśki. Wybór był ogromny, ponieważ pluszaki były przeróżne od małych niedźwiadków po olbrzymie króliki. Każdy był jedyny w swoim rodzaju. Nawet nasi nauczyciele przyłączyli się do tej akcji. Loteria była wspaniałym pomysłem, jednak jej cel był najważniejszy – pomoc małej dziewczynce z naszej miejscowości, która potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację. W sumie wspólnymi siłami wraz z L.O Kopernik w Ostrowi Mazowieckiej i Szkołą Podstawową w Andrzejewie zebraliśmy ponad 350 pluszaków. Natomiast cały utarg po loterii wynosi ponad 1800 zł. Nadal jeszcze spływają środki od rodziców i osób z zewnątrz, którzy dołączyli się do naszej akcji. Mamy nadzieję, że suma przekroczy 2000 zł. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji „Zdążyć z pomocą” , gdzie Lenka  Michalak ma swoje konto.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie podziękować za pomoc i okazane serce dla Lenki. Wierzymy, że nasza pomoc sprawi, że dziewczynka szybciej wygra walkę z chorobą.

Alicja Nowacka  redakcja „Dwójeczka”