AKTUALNOŚCI

To już 14 Spotkanie Mikołajkowe z wychowankami Ośrodka w Zuzeli w Małkińskiej Dwójce.6 grudnia  2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina odbyły się kolejne Mikołajki, dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. Na to spotkanie zostały też zaproszone dzieci z naszej gminy, które nie chodzą do ośrodka w Zuzeli. Łącznie zostało rozdanych 46 paczek. 

Mnóstwo dzieci przyjechało do naszej szkoły, aby ten wyjątkowy dzień spędzić razem z nami, pobawić się, potańczyć, poczuć się normalnie. Specjalnie na tę okazję uczniowie gimnazjum przygotowali i wystawili baśń ,,Księżniczka na ziarnku grochu” oraz zaśpiewali kilka świątecznych piosenek, aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie odbyła się rzecz, na którą wszyscy najbardziej czekali , a mianowicie na Mikołaja, w tym wypadku dwóch Mikołajów, za których przebrali się Kuba Romanowski z kl.IIIb i Dawid Fedorowicz z kl. IIIa. Prezenty przygotowali państwo Małgorzata i Krzysztof Ferenc.  Każdy wychowanek ośrodka dostał torbę wypchaną po same brzegi prezentami oraz maskotkę. Maskotki zbierali uczniowie naszej szkoły. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany wcześniej poczęstunek.

Wydaje mi się, że był to niezapomniany wieczór dla obu stron. Mamy nadzieję, że ta tradycja przetrwa jeszcze przez wiele lat. Pierwsze spotkanie z wychowankami odbyło się w 2003 roku.

Marysia Suchcicka redaktor „Dwójeczki”