AKTUALNOŚCI

Jeszcze nie opadły emocje turnieju mikołajkowego a nasze dziewczęta i chłopcy stanęli w szranki rywalizacji powiatowej. 11 grudnia 2017r. na naszej sali odbyły się zawody powiatowe w piłkę ręczną z kalendarza XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej szczebla powiatowego. Do imprezy zgłosiło akces pięć zespołów chłopców oraz trzy zespoły dziewcząt. Impreza była dość długa ze względu na, w sumie, na rozegranie 13 meczów.

Wymiar czasowy gier chłopców to 2x8 minut a dziewcząt 2x10 minut. Mecze chłopców były dość wyrównane. Nasi reprezentanci skonfrontowali się z zespołami z Prostyni, Nura, Andrzejewa i Zarąb Kościelnych. Ten ostatni pojedynek nie przyniósł nam żadnego dorobku punktowego i tym samym przy wygranych trzech meczach zajęli drugie miejsce zdobywając srebrne medale. W kategorii dziewcząt faworytkami imprezy były nasze zawodniczki, które nie zawiodły oczekiwań. Na ich szyjach zawisły złote medale po zdobyciu w sumie 30 bramek w turnieju a marginesem błędu była strata 6 bramek. Kolejnym dorobkiem i sukcesem był debiut naszej Oli w roli arbitra zawodów. Ocena jej umiejętności sędziowskich wśród opiekunów obecnych na zawodach, była bardzo wysoka. To nowe cenne doświadczenie dla niej a dla nas perspektywa wychowania przy naszym UKS „Dwójka” kolejnej sędziny.

Gratulujemy naszej młodzieży wyników a dziewczętom życzymy sukcesu w zawodach wyższego szczebla i oraz ostatniego awansu w ich karierze szkolnej.

Skład zespołu dziewcząt: : Julia Majewska, Łucja Liszewska, Karolina Budziszewska, Magda Godlewska, Julia Piotrak, Aleksandra Rostkowska, Zuzanna Kruszewska, Magda Baczewska, Maria Suchcicka i Oliwia Zakrzewska. W zespole zabrakło, niestety Andżeliki Bończyk ze względu na chorobę.

Skład zespołu chłopców: Jakub Barszcz (bramka), Dawid Tymiński, Sebastian Wachowski, Jan Borowy, Jakub Fiedorowicz, Stanisław Rukat, Mateusz Liszewski, Mateusz Frydrych, Krystian Sadowski, Grzegorz Płociennicki i Stanisław Kaczmarek.

Bardzo dziękujemy naszej młodzieży za godne reprezentowanie naszej placówki.