AKTUALNOŚCI
"Koniec roku szkolnego to nie tylko wesoła chwila-początek wakacji. Dla niektórych to koniec pewnego etapu, znajomości, pożegnanie się z bliskimi osobami"

     Cytat ten świetnie sprawdził się 22 czerwca, czyli w pierwszy dzień zakończenia roku szkolnego dla trzeciogimnazjalistow. Uczniom towarzyszyli rodzice, którym wręczane były listy gratulacyjne swoich dzieci. 

Część artystyczna przygotowana dla gości wprowadziła wszystkich w melancholijny i jakże smutny nastrój a zaczynał ją pięknie zatańczony polonez.

    Powodem oczywiście było odejście uczniów 3 gimnazjum, którzy zgodnie z treścią przytoczonego wyżej cytatu zaczynają nowy etap w swoim życiu. Wiersze i piosenki były zaprezentowane przez uczniów na wysokim poziomie. Jednak dzień ten nie był do końca smutną uroczystością. Padło wiele miłych słów i pochwał. Wręczono  dużo nagród, ksiąźek statuetek prawie byłym już trzeciogimnazjalistom. 
Tego dnia na ręce wychowawców zostały złożone piękne bukiety kwiatów wraz z najszczerszymi podziękowaniami za trud włożony w kilku letnie nauczanie. 

Dzień ten był wyjątkowy  zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców. To oni przez te wszystkie lata pomagali w nauce swoim pociechom, więc i na ich ręce zostały złożone podziękowania i kwiaty.

      Nie ma wesołych pożegnań. To również przyprawiło prawie wszystkich o łzy. 
Jedna rzecz się kończy by druga mogła się zacząć. Trzymam kciuki za moich przyjaciół by jak najlepiej poradzili sobie w dalszej nauce oraz żebyśmy utrzymali ze sobą jak najlepsze kontakty przez długie lata.
 
Karolina Bończyk